sklep@marianek.pl   |    530-755-774Darmowa dostawa od 199 zł

!Czas realizacji zamówienia wynosi od 1 do 2 dni roboczych.

Bibs De Lux smoczek uspokajający silikonowy - Baby Blue - On size (0-36m)

21,90
25,90
Producent: BIBS

Wiek: 0 - 36m

Rozmiar: One size 

Ilość w zestawie: 1 szt

Smoczek uspokajający silikonowy De Lux to odpowiedź marki BIBS na potrzeby niemowląt. Silikonowa końcówka do ssania w rozmiarze One Size jest odpowiednia zarówno dla noworodków jak i starszych niemowląt. Matowa i lekka tarcza oraz smoczek w kształcie wiśni zostały zaprojektowane tak, aby imitować kształt piersi matki. Jest wyposażony w eleganckie, ukryte marszczenie w ulepszonym matowym wykończeniu, które zapewnia wygląd Premium. 

 

Opis

Smoczek silikonowy dunskiego producenta Bibs to produkt, który został zaprojektowany przy współpracy z najlepszymi neonatologami. Osłonka smoczka została wprofilowana w taki sposób aby nie dotykać ust i brody dziecka, zapobiegając tym samym powstawaniu zaczerwienieniom, wykwitom, krostkom czy poważniejszym zakażeniom skóry. Zastosowanie dodatkowych otworów w tarczy smoczka pozwala maluszkowi łatwo oddychać mając smoczek w buzi. Silikon, z któego wykonana jest końcówka smoczka jest w 100% biokompatybilny, nietoksyczny i nie powoduje alergii. Smoczek jest w 100% bezpiecznym dla najmłodszych - jest czysty chemicznie i nie zawiera toksyn. Polecany przez położne do wspomagania naturalnego karmienia piersią, ponieważ zarówno specyficzna długość, jak i kształt zapewnia dziecku odpowiednią technikę ssania piersi. Smoczkek marki Bibs jest naturalny i nie zawiera ropopochodnych toksyn np. BPA i spełnia wymogi europejskie (EU) No. 321/2011.

Skład:

  • Smoczek: 100% silikonowy
  • Osłonka: polipropylen (PP)

Wymiary smoczka:

  • średnica końcówki: 15 mm
  • średnica słupka: 10 mm
  • wysokość smoczka: 27 mm
  • średnica tarczy: 45 mm

Dodatkowe informacje

​Smoczek może być używany wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej. Nie należy pozostawiać smoczka w miejscu mocno nasłonecznionym lub w płynach dezynfekujących dłużej niż jest to wskazane w opisie płynu. Niezastosowanie się do powyższych zaleceń może skutkować osłabieniem smoczka, a w wyjątkowych sytuacjach może doprowadzić do jego zniszczenia. Przed każdym użyciem należy sprawdzić stan smoczka, przekrzywiając go w każdm możliwym kierunku. W przypadku zauważenia jakichkolwiek uszkodzeń lub osłabień materiału smoczek należy wyrzucić. 

Instrukcja użytkowania

Przed pierwszym użyciem smoczek należy dokładnie umyć, zalać wrzątkiem na około 5 min, a następnie wyciągnąć i odstawić do wystudzenia. Przed każdym kolejnym użyciem smoczek powinien zostać dokładnie umyty w wodzie z mydłem, a następnie pozostawiony do wyschnięcia. Smoczek silikonowy Bibs De Lux nadaje sie do mycia w zmywarce, należy jednak pamiętać że w trakcie procesu mycia może dochodzic do wypełnienia smoczka wodą ze zmywarki. Smoczek nadaje się również do sterylizacji w mikrofalówce - w specjalnych do sterylizacji autoklawach.

 

Ze względów bezpieczeństwa i higieny producent Bibs zaleca wymianę smoczka co 30 dni w zależności od intensywności ssania i od oceny faktycznego stanu zużycia materiału.

wstecz
Co mówią o nas nasi Klienci