sklep@marianek.pl   |    530-755-774Darmowa dostawa od 99 zł

!Czas realizacji zamówienia wynosi od 2 do 4 dni roboczych.

Bibs smoczek uspokajający kauczukowy - Blossom - rozm. M (6m+)

15,99
22,90
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 0,00 zł

Darmowa wysyłka już od 99 zł

Producent: BIBS

Wiek: 6 m+

Rozmiar: M

Ilość w zestawie: 1 szt

Smoczek uspokajający kauczukowy marki BIBS w rozmiarze M stworzony został z myślą o niemowlętach powyżej 6 miesiąca. Smoczek wykonany został z materiału organicznego, jakim jest kauczuk naturalny pozyskiwany z drzewa Hevea. Materiał ten jest najczęściej wybieranym materiałem na smoczki, przez mamy na całym świecie. Smoczek jest wytrzymały, miękki i elastyczny, a jego kształt sprawia że dziecko podczas ssania czuje jakby ssało pierś Mamy.

Opis

Smoczek kauczukowy duńskiego producenta Bibs to produkt, który został zaprojektowany przy współpracy z najlepszymi neonatologami. Współpraca ta pozwoliła uzyskać pełną ergonomię anatomiczną odpowiednią dla danego wieku rozwojowego dziecka. Osłonka smoczka została wyprofilowana w taki sposób aby nie dotykać ust i brody dziecka, zapobiegając tym samym powstawaniu zaczerwienieniom, wykwitom, krostkom czy poważniejszym zakażeniom skóry. Zastosowanie dodatkowych otworów w smoczku pozwala maluszkowi łatwo oddychać mając smoczek w buzi. Smoczek marki Bibs jest naturalny i nie zawiera ropopochodnych toksyn np. BPA i spełnia wymogi europejskie (EU) No. 321/2011.

Skład:

  • Smoczek: 100% naturalny kauczuk Hevea
  • Osłonka: polipropylen (PP)

Wymiary smoczka w rozmiarze M:

  • przeznaczony dla niemowląt 6-18 miesięcy
  • średnica końcówki: 15 mm
  • średnica słupka : 10 mm
  • wysokość smoczka kauczuk Hevea: 30 mm
  • średnica tarczy: 45 mm

Dodatkowe informacje

Smoczek BIBS wykonany jest z bezpiecznego materiału organicznego, jakim jest kauczuk naturalny pozyskiwany z drzewa Hevea. W związku z różnym okresem pozyskiwania mleczka z tego drzewa może różnić się on kolorem lub przeźroczystością. Ze względu na naturalne półprodukty smoczek może delikatnie różnić się wyglądem. Smoczek może być używany wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej. Nie należy pozostawiać smoczka w miejscu mocno nasłonecznionym lub w płynach dezynfekujących dłużej niż jest to wskazane w opisie płynu. Niezastosowanie się do powyższych zaleceń może skutkować osłabieniem smoczka, a w wyjątkowych sytuacjach może doprowadzić do jego zniszczenia. Przed każdym użyciem należy sprawdzić stan smoczka, przekrzywiając go w każdym możliwym kierunku. W przypadku zauważenia jakichkolwiek uszkodzeń lub osłabień materiału smoczek należy wyrzucić. Przy pierwszym zastosowaniu smoczka zalecamy zwrócić szczególną uwagę czy nie występują u dziecka reakcje alergiczne. W przypadku ich wystąpienia zalecamy zmianę smoczka na smoczek wykonany z silikonu medycznego.

Instrukcja użytkowania

Przed pierwszym użyciem smoczek należy dokładnie umyć, zalać wrzątkiem na około 5 min, a następnie wyciągnąć i odstawić do wystudzenia. Przed każdym kolejnym użyciem smoczek należy dokładnie umyć w wodzie z mydłem i pozostawić do wyschnięcia. Smoczek nie nadaje się do mycia w zmywarce ani do sterylizacji w mikrofalówce.

 

Podczas ssania końcówka smoczka pracuje tzn. rozciąga i powiększa się do kształtu kuli. Nie stanowi to wady produktu, a jest naturalnym procesem. Producent Bibs zaleca wymianę smoczka co 30 dni (intensywne użytkowanie) lub co 60 dni (okazjonalne użytkowanie).

Opinie o produkcie
wstecz