sklep@marianek.pl   |    530-755-774Darmowa dostawa od 99 zł

Gryzaki

Gryzaki dla niemowląt

Gryzaki dla niemowląt to jedna z obowiązkowych pozycji w wyprawce malucha. Nie tylko przynosi ulgę podczas ząbkowania, ale także poprawia koordynację ruchową u dziecka. Bawiąc się gryzakiem dziecko może rozwijać umiejętność chwytania przedmiotów oraz uczyć się wkładania ich do buzi, co jest kolejnym etapem rozwojowym niemowlęcia. Dodatkowo, gryzaki z wypustkami wypustki stymulują zmysł dotyku u maluszka. Gryzaki to wspaniały gadżet dla niemowląt ich prawidłowy rozwój. 

Gryzaki dla niemowląt – niezastąpione przy ząbkowaniu

Każdy rodzic wie, jak czasem ciężko maluch przechodzi ząbkowanie. Ból, płacz, rozdrażnienie, duża ilość śliny, to wszystko z czym musimy zmierzyć się podczas wyrzynania się pierwszych ząbków. Doskonałym rozwiązaniem, przynoszącym ulgę dziecku w tych trudnych dla niego chwilach jest gryzak. Z pomocą gryzaka dziecko masuje swoje dziąsła, co przyczynia się do uśmierzania bólu i ukojenia malucha. Gryzak to nie tylko wspaniała zabawka dla malucha, ale również niezastąpiona przy ząbkowaniu.

Jaki gryzak wybrać dla niemowlęcia?

Stając przed wyborem gryzaka dla niemowlęcia warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim musimy wiedzieć z jakiego materiału został wykonany. Dzięki czemu, będziemy pewni, że materiał jest bezpieczny dla malucha i nie zawiera toksycznych substancji tj. BPA czy ftalanów. Ponadto, gryzak dla niemowlaka powinien być lekki oraz posiadać ergonomiczne kształty, aby dziecko z łatwością mogło utrzymać go w malutkich rączkach. Dodatkowym atutem gryzaka dla niemowlęcia jest obecność wypustek, łagodzących ból w trakcie ząbkowania oraz stymulujące zmysły malucha. 

Silikonowe gryzaki na ząbkowanie w sklepie Marianek

Podsumowując, warto mieć w wyprawce malucha gryzak, który może być jego pierwszą zabawką oraz ukojeniem podczas wyrzynania się ząbków. Przede wszystkim kupując gryzak kierujmy się bezpieczeństwem malucha i wybierajmy silikonowe gryzaki dla dzieci z nietoksycznych materiałów, gdyż z pewnością będą wędrować do buzi dziecka. Piękne i bezpieczne gryzaki marki Bibs oraz Matchstick Monkey znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu.