sklep@marianek.pl   |    530-755-774Darmowa dostawa od 99 zł

Książeczki i zabawki do kąpieli

Prawidłowy rozwój dziecka to ważne zadanie dla rodzica. Dziecko najłatwiej i najskuteczniej zdobywa wiedzę o świecie i uczy się nowych rzeczy poprzez zabawę. Dla niektórych dzieci wieczorna kąpiel to koszmar, ale dla innych to wspaniała okazja do zabawy. Na szczęście istnieją sposoby, aby umilić największym wodnym nienawistnikom czas spędzony w wannie lub pod prysznicem. O czym mowa? Oczywiście mówimy o zabawkach do kąpieli dla dzieci, dzięki którym rodzice mogą w spokoju wykąpać swoje maluchy, podczas gdy ich dzieci będą się świetnie bawić.

Jakie zabawki do kąpieli?

Choć niemowlęta zazwyczaj nie potrafią samodzielnie bawić się podczas kąpieli, to i tak warto wykorzystać ten moment na zabawę. W takich przypadkach dobrym wyborem są gumowe zabawki do kąpieli, które wydają dźwięki - dziecko będzie zafascynowane i nie będzie myśleć o kąpieli. Dla dwulatków również dobrym wyborem będzie wcześniej wspomniana gumowa kaczuszka. Piszczy, łatwo ją ścisnąć, dobrze pływa i jest idealna dla niemowląt,  które dopiero poznają świat, ponieważ pomoże im ćwiczyć chwyt i zachęci do stawiania pierwszych kroków w wodzie. Dla dwulatków dobrym pomysłem będą również nakręcane zabawki do kąpieli. Dziecko obserwuje je, ściska, naśladuje ich głosy - wszystko to przyczynia się do pełnego rozwoju podczas zabawy w wodzie! Zabawki do kąpieli stworzone są z miękkich i bezpiecznych materiałów dzięki czemu nie podrażniają delikatnej skóry dziecka. 

Książeczki kąpielowe dla dzieci

Wszyscy wiemy, że czytanie rozwija dzieci. Zachęcenie dziecka do czytania i przekonanie go, jak wiele przyjemności może ono sprawić, może zaowocować w przyszłości. Tu z pomocą przychodzą nam książeczki do kąpieli dla dzieci. Książeczki do kąpieli to małe, wodoodporne książeczki z tworzywa sztucznego, które liczą od czterech do sześciu stron i mają piękne obrazki. Dzieci mogą dzięki nim odkrywać kolorowe światy i poznawać takie przedmioty jak latarnie morskie, kolorowe małe żaglowce, ryby i ośmiornice. Popularne są również książki o tematyce plażowej. Dzieci odkryją takie rzeczy jak zamki z piasku, zabawki z piasku, koła do pływania i piłki wodne. Raki, muszle i wieloryby to tylko niektórzy bohaterowie książek o wannie.

Książki do zabawy w wannie

Książeczka do kąpieli powinna być miękka i przyjemna w dotyku, nie powinna zawierać żadnych elementów, które mogłyby zostać połknięte przez malucha. Książeczki powinny być również odporne na uszkodzenia mechaniczne, takich jak rozciąganie, ugniatanie, rzucanie czy gryzienie. Dzięki temu dziecko będzie mogło się nimi swobodnie bawić i jednocześnie rozwijać swoje zdolności motoryczne i manualne. Niektóre książeczki do kąpieli dla dzieci po naciśnięciu przycisku wydają zabawne dźwięki, co dodatkowo uatrakcyjnia zabawę dziecku.
 

więcej