sklep@marianek.pl   |    530-755-774Darmowa dostawa od 99 zł

Kubki i bidony

Kubki i bidony do picia dla dzieci

W życiu każdego dziecka nadchodzi czas na rozszerzenie diety. Jako rodzice dokładamy wszelkich starań, aby w atrakcyjny sposób podawać dziecku nowe posiłki. Wybieramy talerzyki i miseczki czy pierwsze sztućce, w celu zachęcenia malucha do spróbowania nieznanych dotąd smaków. Oczywiście, nie możemy zapominać o kubkach i bidonach do nauki picia, gdyż są one niezbędne podczas podawania dziecku płynów. Wybierając odpowiednie naczynie do picia dla malucha, z pewnością będzie chętnie sięgać po swój nowy napój. Ponadto, dobrze dobrany kubek czy bidon przyczyni się do prawidłowego rozwoju jamy ustnej dziecka.

Jak wybrać najlepszy kubek czy bidon dla dziecka?

Asortyment naczyń przeznaczonych do podawania dziecku napojów jest bardzo szeroki. Możemy wybierać spośród wielu różnych kubeczków, bidonów czy nawet termosów. Tylko jakimi wytycznymi kierować się przy wyborze najlepszego kubka czy bidonu do picia dla dziecka? Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę z czego jest wykonane naczynie. Czy nie zawiera szkodliwych substancji, mogących dostać się do organizmu dziecka podczas picia. Szczególnie jest to istotne podczas podawania dziecku kwaśnych soków, które mogą wchodzić w reakcję z tworzywem, z jakiego został wykonany kubek czy bidon. Oczywiście, nie zaleca się kupowania maluchom naczyń do picia ze szkła czy porcelany, gdyż istnieje możliwość pokaleczenia dziecka w razie upadku. Na szklane naczynia z pewnością przyjdzie czas. Co więcej, kubeczek musi być przystosowany do małej dziecięcej buźki i posiadać specjalne otworki zapobiegające zachłyśnięciu się. W przypadku bidonów ze słomką otworki nie są potrzebne, gdyż przez słomkę jest regulowana ilość napoju i dziecko może swobodnie oddychać przez nos. Istotną kwestią przy wyborze kubka oraz bidonu dla dziecka jest jego szczelność oraz odporność na uszkodzenia. Jak wiadomo dzieci są ruchliwe i nietrudno o strącenie. Dlatego, takie naczynie musi być odpowiednio szczelne, co także jest istotne podczas przechowywania napoju poza domem. Oprócz tego, dla niemowlaków warto wybierać kubeczki czy bidony wyposażone w uchwyty przystosowane do dłoni dziecka. Dzięki czemu, dziecko samodzielnie będzie uczyło się pić z naczynia. Do tego, wybierając atrakcyjny kolor kubeczka bądź bidonu w łatwy sposób możemy zachęcić dziecko do nauki samodzielnego picia.

Kubki niekapki, bidony ze słomką dla dzieci w sklepie Marianek

Wybór odpowiedniego kubka lub bidonu do picia dla naszego dziecka z pewnością przyczyni się do sukcesu podczas rozszerzania diety. Zawsze wybierając jakiekolwiek naczynie dla naszej pociechy stawiajmy na jej bezpieczeństwo. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo bidony ze słomką dla dzieci marki B.Box oraz kubki niekapki dla niemowląt marki Twistshake.