sklep@marianek.pl   |    530-755-774Darmowa dostawa od 99 zł

Smoczki Bibs – czy warto kupować?

Data publikacji: 09.06.2022

Pierwszym odruchem, jaki możemy zaobserwować u noworodków jest ssanie. Maluszek odczuwa bardzo silną potrzebę ssania, a zaspokojenie jej sprawia, że dziecko może się wyciszyć oraz poczuć się bezpiecznie. Z tego też względu, kompletując wyprawkę dla swojego malucha nie zapominajmy o zakupie smoczka. Tylko, jaki smoczek będzie najlepszy? Ostatnio bardzo popularny wśród rodziców stał się smoczek duńskiej marki Bibs. Skąd smoczek Bibs posiada tak wiele pozytywnych opinii? Jakie ma zalety, a jakie wady? Czy warto go kupować?

Czym charakteryzuje się smoczek Bibs?

Flagowym produktem marki Bibs wywodzącej się z Danii jest smoczek uspokajający wykonany z naturalnego kauczuku. Organiczny kauczuk hevea nadaje smoczkowi charakterystycznych właściwości odpowiednich dla produktów stworzonych z tego rodzaju surowca. Smoczek Bibs został stworzony wraz ze wsparciem neonatologów, dzięki czemu jego najmniejszy rozmiar 0+ jest przeznaczony dla noworodków już od pierwszego dnia życia. Doskonale dopasowuje się do buźki dziecka, przez co jest niezwykle wygodny w użytkowaniu przez maluszka. Dodatkowo, wyprofilowana tarcza smoczka nie dotyka ust dziecka, tym samym zapobiega występowaniu podrażnień. Oprócz tego, wielu rodziców jest zachwyconych przyciągającym uwagę, oryginalnym designem smoczka zaprojektowanym w stylu retro. 

Zalety smoczka Bibs

Posiadanie pozytywnych opinii przez smoczek Bibs z pewnością wiąże się z jego ogromnymi zaletami. Najważniejszą kwestią warunkującą wybór smoczka Bibs jest naturalny materiał – kauczuk ze specjalnych drzew Hevea, z jakiego został wykonany. Kauczuk hevea jest antytoksyczny oraz antyalergiczny, dzięki czemu jest w 100% bezpieczny nawet dla noworodków. Smoczki z kauczuku nie zawierają żadnych niebezpiecznych substancji, takich jak: toksycznego bisfenolu A, ftalanów czy PCV, które mogłyby wykazywać szkodliwy wpływ na zdrowie dziecka. 

Co więcej, smoczki Bibs są niezwykle elastyczne oraz miękkie, a w trakcie ssania ,,formują” się do kształtu buźki malucha. Co za tym idzie, ssanie smoczka Bibs nie sprawia niemowlęciu trudności. Staranne wykonanie oraz wysoka jakość smoczka zapewnia dziecku bezpieczeństwo, a także zwiększa wygodę korzystania. Smoczki BIBS występują w różnych rozmiarach dla dzieci w poszczególnym przedziale wiekowym.

Unikatowy, a zarazem ergonomiczny wygląd smoczka przypominający maminą pierś sprawia, że malec szybko się do niego przekonuje. Ponadto, tarcza smoczka wykonana z bezpiecznego polipropylenu posiada otworki wentylacyjne, zapobiegające podrażnieniom wokół ust maluszka. Bogata i wyjątkowa kolorystyka smoczków Bibs oraz różnorodność kształtu tarczy sprawia, że każdy rodzic może wybrać idealny kolor i wzór dla swojej pociechy. Na szczególną uwagę zasługują fluorescencyjne smoczki świecące w ciemności, które świetnie sprawdzają się w nocy.

Podsumowując wszystkie zalety smoczka Bibs nie powinien dziwić fakt, tak wielu pozytywnych opinii na jego temat. Smoczek Bibs to fantastyczny produkt dla rodziców ceniących sobie wysoką jakość, idącą w parze z bezpieczeństwem. Postawienie na smoczek Bibs z pewnością będzie lepszym rozwiązaniem, niż pozwolenie dziecku na ssanie kciuka mogące przyczynić się do wad zgryzu.

Wady smoczka Bibs

Chyba nie ma produktu, który nie posiadałby żadnych wad. Tak samo jest w tym przypadku. Jakie są wady smoczka Bibs? Czy są one aż tak istotne, aby zaważyły na jego dobrej opinii?

Dość często rodzice przed zakupem smoczka Bibs obawiają się, że jego charakterystyczna konstrukcja będzie sprawiała trudności w czyszczeniu. Ponadto, dodatkowym utrudnieniem może być brak możliwości mycia smoczka w zmywarce lub sterylizowanie w mikrofali. Jednak opakowanie zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące prawidłowego wyczyszczenia smoczka, które nie powinno sprawiać większych kłopotów. Oprócz tego, dla części rodziców problematyczny jest brak osłonki zabezpieczającej część ssącą smoczka. Lecz wystarczy dokupić pojemniczek na smoczek, aby móc go przechowywać w higieniczny sposób.

Czy warto kupować smoczek Bibs?

Czytając w większości pozytywne opinie, wystawiane przez rodziców maluchów o smoczku Bibs można wywnioskować, że warto go kupić. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, największą zaletą tego smoczka jest kauczukowa część ssąca, która sprawia, że ryzyko wystąpienia alergii czy podrażnienia jest minimalne. Ponadto, kauczuk idealnie dopasowuje się do buźki niemowlęcia, przez co jest niezwykle wygodny w użytkowaniu. Dobierając smoczek Bibs do wieku dziecka mamy pewność, że jego ssanie nie sprawi maluchowi żadnych trudności. Oczywiście bezpieczeństwo naszej pociechy stawiamy na pierwszym miejscu, dlatego też na próżno szukać w smoczku Bibs toksycznych substancji. Na uwagę zasługuje także fakt, że smoczek Bibs został stworzony we współpracy z neonatologami, którzy znają potrzeby dzieci już od pierwszego dnia życia. A wady smoczka Bibs? No cóż, każdy produkt je ma, a w przypadku smoczka Bibs są raczej małymi niedogodnościami.

wstecz