sklep@marianek.pl   |    530-755-774Darmowa dostawa od 99 zł

Smoczki i gryzaki

Smoczki uspokajające dla dzieci i niemowląt

Smoczek dziecięcy to jeden z elementów, którego nie może zabraknąć w niemowlęcej wyprawce. Dzieci przychodzą na świat z bardzo silnym odruchem ssania i nawet zaspokojenie wszystkich potrzeb fizjologicznych nie pomoże przy uspokojeniu płaczącego maluszka. W takiej sytuacji, gdzie niemowlę nadmiernie domaga się ssania najlepiej jest podać smoczek uspokajający. Pomoże nam w łatwy sposób ukoić naszego maluszka oraz zapewnić mu prawidłowy odruch ssania. Ponadto, daje dziecku poczucie bezpieczeństwa związane z odruchem ssania, który w pierwszych miesiącach życia malucha jest niezwykle silny. Nieukojony płacz nie ma pozytywnego wpływu ani na maluszka, ani na jego rodziców. Z tego też względu podanie dziecku smoczka owocuje spokojem dziecka i daje wytchnienie rodzicom.

Smoczek - nie taki straszny jak go malują

Czasem rodzice nie chcą podawać smoczka swoim dzieciom w obawie przed nieprawidłowym zgryzem w późniejszym wieku. Jednak stosując smoczek dziecięcy w odpowiedni sposób nie musimy się martwić o nieprawidłowości zgryzowe naszej pociechy. Ponadto, prawidłowe stosowanie smoczka uchroni dziecko przed zbyt intensywnym ssaniem kciuka. Anatomiczny kształt smoczka ma bardziej korzystny wpływ na ułożenie łuków zębowych niż obecność twardego palca. Co więcej, według badań łatwiej przyjdzie nam odzwyczaić dziecko od ssania smoczka niż kciuka. Dlatego też, używany w rozsądny sposób smoczek nie wyrządzi dziecku żadnej krzywdy.

Kiedy dziecku podać smoczek?

Smoczek podajemy w momencie, gdy chcemy uspokoić nasze maleństwo, a wszystkie jego potrzeby fizjologiczne zostały spełnione. Pamiętajmy, aby podawanie smoczka dziecku nie stało się nawykiem, gdy dziecko zaczyna płakać. Należy zadbać o to, aby smoczek nie znajdował się cały dzień w budzi dziecka. Może to spowodować, że w późniejszym wieku malec nie będzie chciał się z nim rozstać. W momencie, gdy chcemy ograniczyć czas ssania smoczka możemy wyciągać go, gdy malec zaśnie. Oprócz tego, dobrym momentem na wyciągnięcie smoczka jest również czas zabawy dziecka. Jego uwaga skupiona jest na czymś innym i zapomina o ssaniu smoczka.

Smoczki uspokajające w sklepie Marianek

W sklepie Marianek posiadamy smoczki kauczukowe oraz smoczki silikonowe duńskiego producenta smoczki BIBS, w różnych rozmiarach i kolorach, aby wybrać odpowiedni do wieku czy płci dziecka. Dodatkowo, aby zapobiec jego zgubieniu się, warto wyposażyć się także w zawieszkę do smoczka. Będzie ona nie tylko praktycznym gadżetem, ale również piękną ozdobą. Zapraszamy do zapoznania się również z ofertą pojemników na smoczek oraz gryzakami dla niemowląt w celu skompletowania wyprawki dla maluszka. Kupując w naszym sklepie mają Państwo gwarancję najwyższej jakości produktów, do których wkładamy całe serce, aby sprostać wymaganiom rodziców i ich maluszków.