sklep@marianek.pl   |    530-755-774Darmowa dostawa od 99 zł

Szczoteczki do mycia zębów dla dzieci

Szczoteczki do zębów dla dzieci

Pojawienie się pierwszego ząbka u naszego maluszka to szczególne wydarzenie. Zgodnie z aktualnymi rekomendacjami stomatologów powinniśmy rozpocząć higienę zębów niemowlęcia już od rozpoczęcia wyrzynania się pierwszego zęba. Mycie mlecznych zębów chroni je przed próchnicą oraz zepsuciem, a także wpływa na wyrośnięcie zdrowych i silnych zębów stałych. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem higieny jamy ustnej dziecka wyposażyć się w odpowiednią pastę i szczoteczkę do zębów. Oczywiście inną szczoteczkę do mycia zębów wybierzemy dla niemowlęcia, a inną dla kilkulatka. Kupując szczoteczkę dla dziecka zawsze zwracajmy uwagę, od jakiego wieku jest polecana przez producenta.

Jaką szczoteczkę wybrać dla niemowlaka, a jaką dla starszaka? 

Przez pierwsze kilka lat to rodzice są odpowiedzialni za mycie zębów dziecka. Nawet, gdy nasze starsze dziecko pragnie robić to samodzielnie, należy mu w tym pomóc. Dla kilkulatka najlepiej sprawdzi się szczoteczka do zębów, która będzie miękka, lekka oraz łatwa w trzymaniu przez dziecięce rączki. Dobrze też, aby jej kształt był zbliżony do kształtu szczoteczki rodziców, gdyż dzieci uwielbiają obserwować i brać przykład z dorosłych.

Dla niemowlęcia najlepiej zakupić silikonową szczoteczkę zakładaną na palec. Dzięki czemu, z łatwością umyjemy małe ząbki malucha. Dodatkowo, szczoteczka do zębów dla niemowlaka powinna być wyposażona w malutkie wypustki przypominające włoski, dzięki którym dokładnie umyjemy ząbki oraz wymasujemy dziąsła. Co więcej, niemowlęca szczoteczka musi być miękka i przyjazna w dotyku, aby mycie ząbków było dla malucha przyjemnością.

Szczoteczki do mycia zębów dla dzieci i niemowląt

Kształtowanie odpowiednich nawyków związanych z higieną jamy ustnej powinniśmy rozpocząć już od pierwszych miesięcy życia dziecka. W związku, z czym konieczny jest zakup odpowiedniej do wieku szczoteczki do zębów. W sklepie Marianek mają Państwo możliwość wyboru najlepszej dla swojego dziecka szczoteczki do codziennego mycia zębów. Każda z oferowanych przez nas szczoteczek jest wykonana z bezpiecznych dla maluchów materiałów, które nie zawierają szkodliwych substancji. Zachowując wysoką jakość produktów, w sklepie Marianek posiadamy szczoteczki do mycia zębów dla dzieci wyłącznie zaufanych marek, między innymi: Mushie czy Babyono. W naszym asortymencie znajdą Państwo szczoteczki w kolorach przeznaczonych dla dziewczynek i chłopców, a także uniwersalne. Nasze szczoteczki przeznaczone dla niemowląt świetnie sprawdzają się także do masażu obolałych dziąseł oraz nakładania żelu łagodzącego. Serdecznie zapraszamy na zakupy do sklepu Marianek oraz wyboru szczoteczki oraz pasty do mycia zębów dla swojego dziecka.