sklep@marianek.pl   |    530-755-774Darmowa dostawa od 99 zł

Sztućce

Sztućce do nauki samodzielnego jedzenia

Część rodziców zastanawia się czy kupować dziecku sztućce do nauki jedzenia czy nie. Jak się pewnie można domyślać przy rozszerzaniu diety z pomocą rodzica nie obejdzie się bez pierwszej łyżeczki dla niemowlaka czy widelca. Przecież nie będziemy dziecku podawać kaszki czy innych papek rękami. Dlatego, zaczynając poznawanie nowych smaków przez malucha od zmiksowanych pokarmów łyżeczka do karmienia jest niezbędnym elementem wyprawki. Oczywiście, sztućce także przydadzą się nam podczas połączonej metody podawania pokarmów łyżeczką oraz BLW. Rozszerzając dietę dziecka jedynie metodą BLW sztućce mogą początkowo nie przydać się. Jednak zawsze przyjdzie w życiu dziecka taki moment, że będziemy chcieli nauczyć go posługiwania się sztućcami. Często nawet dzieci naśladując dorosłych pragną używać łyżki czy widelca podczas posiłku. Co oczywiście może przełożyć się na doskonałą zachętę do samodzielnego zjedzenia obiadku.

Pierwsze sztućce dla niemowląt

Choć dla dorosłych posługiwanie się sztućcami to naturalna czynność, dziecko musi się jej jednak nauczyć. Dlatego tak ważne jest, aby pierwsze sztućce dla niemowlaka były odpowiednio dobrane. Podając dziecku posiłek łyżką musimy pamiętać o tym, że to dziecko ma zebrać z łyżki daną porcję, a nie rodzice ją wkładają czy pocierają o podniebienie. Z związku z tym, łyżeczka dla noworodka nie może być głęboka ani szeroka, bo będzie dziecku utrudniało pobranie pokarmu. Podawanie pierwszych papek maluchowi powinno odbywać się przy pomocy miękkiej np. silikonowej łyżeczki dla niemowląt. Co więcej, łyżeczki oraz widelce przeznaczone dla niemowląt nie mogą posiadać ostrych krawędzi, które mogą wyrządzić dziecku krzywdę. Ponadto, muszą być wykonane z bezpiecznych materiałów, odpornych na uszkodzenia i nieposiadających szkodliwych substancji między innymi tj. BPA. Gdy dziecko nabierze ochoty na samodzielne jedzenie przy pomocy sztućców warto postawić na takie z odpowiednio wyprofilowanymi uchwytami, które ułatwią trzymanie w rączce. Dlatego też, pierwsze sztućce dla dziecka muszą być lekkie, aby posługiwanie się nimi nie sprawiało kłopotów. Należy pamiętać, że sztućce dla dziecka dobieramy do jego wieku oraz umiejętności. Jeśli chcemy zachęcić dziecko do jedzenia przy pomocy sztućców możemy postawić na atrakcyjne kolory, które zainteresują malucha. Również sztućce odzwierciedlające postacie zwierzątek mogą być atrakcją podczas spożywania obiadku.

Łyżki i widelce do nauki jedzenia dla dzieci w sklepie Marianek

Podsumowując, każde dziecko prędzej czy później będzie mierzyć się z nauką jedzenia przy pomocy sztućców. Tą naukę możemy mu ułatwić wybierając dla dziecka odpowiednie sztućce, które będą dla niego pomocą. Oczywiście przy artykułach przeznaczonych do jedzenia dla niemowląt stawiamy na bezpieczne materiały. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wysokiej jakości silikonowe i plastikowe łyżeczki dla dzieci do nauki samodzielnego jedzenia renomowanych producentów: B.Box, Beaba oraz EZPZ.