sklep@marianek.pl   |    530-755-774Darmowa dostawa od 99 zł

Sztućce i naczynia

Karmienie dziecka to wyzwanie dla świeżo upieczonych rodziców, zwłaszcza gdy pojawiają się stałe posiłki. Choć na początku nie powinno to stanowić większego problemu, szczególnie jeśli niemowlak ssie mleko matki, to po pewnym czasie pojawiają się trudności. Często okazuje się, że maluch ma alergie na wiele produktów lub po prostu nie lubi niektórych smaków. Dlatego ważne jest, aby zacząć wprowadzać warzywa we właściwym momencie, aby nie mieć później problemów z ich akceptacją.

Sztućce i naczynia dla niemowląt

W takich sytuacjach pomocna może okazać się silikonowy talerzyk z przegródkami, który zachęci dziecko do jedzenia i sprawi mu przyjemność. Wspólne posiłki to także doskonała okazja do zbliżenia się rodziców z dzieckiem, a obserwowanie postępów malca przy stole daje opiekunom dużo satysfakcji. Jednocześnie warto pamiętać, że karmienie maluszka powinno być dla niego również przyjemne. Dlatego należy mu zapewnić odpowiednie warunki i swobodę podczas posiłku. Pozwólmy dziecku dotykać swoje jedzenie, badać je i eksperymentować z różnymi konsystencjami. Gdy maluch zaczyna oswajać się z jedzeniem, możemy mu dać łyżkę lub widelec, aby ćwiczył samodzielne jedzenie. Choć na początku może to być trudne, z czasem dziecko będzie coraz bardziej pewne siebie przy stole.

Silikonowe naczynia niemowlęce w sklepie Marianek

W ofercie naszego sklepu znajdziesz silikonowe łyżeczki, talerzyki oraz miseczki. Choć wyglądem przypominają gumę, są trwalsze, bardziej odporne na zużycie i nie wydzielają charakterystycznego dla gumy zapachu. Co więcej, naczynia dla niemowląt wykonane z silikonu są bezpieczne chemicznie oraz odporne na skrajne temperatury, co czyni je bardzo popularnymi akcesoriami dla dzieci.