sklep@marianek.pl   |    530-755-774Darmowa dostawa od 199 zł

Z czego powinno pić niemowlę? Bidon, kubek niekapek, a może jeszcze coś innego?

Data publikacji: 25.06.2021

Bycie rodzicem to nie prosta sprawa. Każdego dnia stajemy przed nowymi wyzwaniami czy podejmujemy wiele różnych decyzji. Jednym z najczęstszych tematów, który przynosi rodzicom najwięcej niewiadomych jest temat rozszerzania diety niemowlęcia. Jaką technikę wybrać dla naszego maluszka? Czy podawać mu sztućce, a jeśli tak to jakie? W czym dziecko powinno pić? Dziś przyjrzyjmy się nieco bliżej artykułom przeznaczonym do podawania napojów.

Dla dzieci karmionych butelką, to właśnie butelka jest podstawowym naczyniem do podawania napojów. Ale oczywisty jest fakt, iż dziecko nie będzie pić z butelki ze smoczkiem przez cały czas, gdyż wpływa to negatywnie na rozwój jamy ustnej dziecka. Dlatego też, w momencie, gdy chcemy zastąpić butelkę czy wybieramy pierwsze naczynie do podawania napojów dziecku mamy do wyboru między innymi kubki niekapki, bidony oraz coraz bardziej popularne kubki marki Doidy.

Kubki niekapki

Jedną z zalet kubków niekapków jest to, iż napój nie wychlapuje się z nich, co jest szczególne ważne przy aktywnym trybie życia malucha. Kubek niekapek posiada wygodne uchwyty przez co nauka picia jest o wiele łatwiejsza. Na rynku kubków niekapków obecnie bardzo popularny jest kubek niekapek z uchwytami Twistshake. Ta szwedzka firma stworzyła kubek niekapek, który pozwala na stworzenie zdrowych, smakowych napojów dla malucha za sprawą sitka-miksera. Wystarczy wrzucić do kubeczka ulubione owoce, wstrząsnąć i mamy przygotowany naturalny napój smakowy. Dodatkowo, sitko – mikser zapobiega zatkaniu się ustnika oraz zatrzymuje cząstki owoców. Kubek niekapek jest dobrym rozwiązaniem do przechowywania napoju dla malucha poza domem.

Polecane kubki niekapki

Bidony ze słomką

Kolejną propozycją do podawania napojów dziecku są bidony ze słomką. Szczególnie polecane są ze względu, iż picie przez słomkę jest procesem aktywnym, co przekłada się na prawidłowy rozwój aparatu mowy. Ponadto, dziecko, które pije przez słomkę musi włożyć nieco siły, co skutkuje pracą policzków, ust oraz odpowiednim ułożeniem języka. W asortymencie bidonów z rurką jedną z najlepszych propozycji jest bidon marki B.box. Tutaj nie ma mowy o rozchlapaniu czy przeciekaniu napoju. Rurka z obciążnikiem gwarantuje wypicie płynu do ostatniej kropli. Oprócz tego, bidon B.box został wyposażony w wyprofilowane uchwyty, które ułatwiają dziecku trzymanie go w rączkach. Dogodne zamknięcie bidonu sprawia, że świetnie sprawdza się na spacerach czy w podróży.

Polecane bidony ze słomką

Kubek Doidy Cup

Kubek marki Doidy to kolejna propozycja polecana przy rozszerzaniu diety malucha. Charakterystyczny ścięty kształt kubeczka sprawia, że dziecko widzi jego zawartość oraz nie ma konieczności mocnego odchylania głowy podczas picia. Co więcej, picie z kubeczka Doidy przyczynia się do treningu mięśni jamy ustnej, niezbędnych do wypowiadania pierwszych słów. Na dodatek, kubeczek Doidy można wykorzystywać nie tylko do podawania napojów, ale także do zup - krem podczas rozszerzania diety. Jednak początkowo musimy asekurować kubeczek, aby dziecko nie wychlapało na siebie całej zawartości.

Na rynku artykułów przeznaczonych do rozszerzania diety niemowląt znajdziemy mnóstwo różnych artykułów. Wybierając naczynie do podawania napojów dziecku warto kierować się osobistymi preferencjami oraz stopniem rozwoju dziecka. Na spacer na pewno lepszym rozwiązaniem będzie kubek niekapek bądź bidon z rurką niż kubeczek Doidy. Ponadto, stając przez wyborem kubka niekapka czy bidonu należy zwrócić uwagę na materiały, z których został wykonany. Przede wszystkim nie powinny zawierać BPA, PCW oraz lidu. Podaż dziecku soków, które reagują z tworzywem skutkują przedostaniem się do organizmu dziecka niebezpiecznych substancji. Dlatego też, bezpieczeństwo dziecka stawiajmy na pierwszym miejscu!

wstecz